ENM мрежа 2018.

У оквиру ваннаставних активности, Висока медицинска школа струковних студија „Милутин Миланковић“ омогућује студентима да учествују у студентској размени под окриљем Европске мреже високих школа сестринства (ЕНМН).

Студентима је на распологању двадесет осам медицинских установа у оквиру четрнаест земаља чланица мреже, укључујући високе медицинске школе у Италији, Француској, Великој Британији, Шпанији, Швајцарској, Немачкој, Шведској, Данској, Норвешкој, Холандији и Русији, као и институције у земљама у окружењу, Румунији, Бугарској и Македонији.

У октобру месцу, на студентску размену примили смо два студента из Данске, који су присуствовали настави у Школи и вежбама  у нашим наставним базама, упознајући тако  систем здравствене неге наше земље у Војномедицинској Академији, Клиничко-болничком центру „Звездара“, домовима здравља „Др Ристић“, и „Врачар“.

Наши гости су, у оквиру слободних активности, са нашим професорима, обилазили и разгледали знаменитости Београда (музеј Николе Тесле, музеј Илузија, Храм Светог Саве, Зоолошки врт).

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

У марту месцу, на студентску размену примили смо четири студента, два из Шпаније, два из Шведдске, са Факултета за медицинске сестре, који су присуствовали настави у Школи у вежбама  у нашим наставним базама, упознајући тако  систем здравствене неге наше земље у Војномедицинској Академији, Клиничко-болничком центру „Звездара“, домовима здравља „Др Ристић“,  „Врачар“ и „Звездара“.

Наши гости су, у оквиру слободних активности, са нашим професорима, обилазили и разгледали знаменитости Београда (музеј Николе Тесле, Храм Светог Саве, Зоолошки врт).

Интересовање за студентску размену је све веће, а као традиционалнo добри домаћини, обећали смо да ће се овакав вид сарадње студентских организација наставити и следеће године.

Slika1.jpgSlika2.jpgSlika3.jpgSlika4.jpg